Cisterně s benzínem se za jízdy začaly zahřívat brzdy

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.03.2017
Cisterně s benzínem se za jízdy začaly zahřívat brzdy

K hlášenému požáru cisterny vyjížděli ve čtvrtek 30.března 2017 odpoledne hasiči do Horního Slavkova. Podle oznamovatele se mělo jednat o požár brzd. Ještě před příjezdem jednotek hasičů řidič cisterny použil ruční hasicí přístroj, hasiči pak pokračovali v ochlazování zaseknuté brzdy na kole, která způsobila žhnutí a velké zahřátí brzdového obložení.

mm.jpg

Přímo k požáru ale nedošlo. Protože cisterna vezla benzín a naftu, v první fázi zásahu hasiči s policií uzavřeli silnici. Po ochlazení mohl provoz v místě zásahu probíhat kyvadlově, hasiči nadále ochlazovali a kontrolovali teplotu brzd termokamerou. Po ukončení zásahu ve Slavkově cisterna jela dál do Sokolova, kam ji doprovodili sokolovští hasiči. V Sokolově pak provedli závěrečnou kontrolu, a protože další nebezpečí už nehrozilo, zásah mohli uzavřít.
jj.jpg

Zasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 24 Scania)

JSDH Horní Slavkov (CAS 20 T815)

foto: HZS Karlovarský kraj
text: Martina Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj