Dvě nehody najednou, u obou přistával vrtulník

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.12.2022 |  Karlovarský kraj
Dvě nehody najednou, u obou přistával vrtulník

Složitý zásah mají za sebou hasiči na Karlovarsku 

K dopravní nehodě čtyřkolky se zraněním dvou osob vyjížděli poslední den roku 2022 v půl páté odpoledne hasiči ze tří jednotek. O pomoc je požádali kolegové ze záchranné služby s tím, že nehoda se stala v lese u osady Srní, která je součástí obce Stráž nad Ohří.

Na místo byla vyslaná jednotka z Karlových Varů a z Ostrova, operační středisko požádalo rovněž o výjezd kolegy z Ústeckého kraje. Podle operátora ze záchranné služby byl povolaný na místo i vrtulník. Když byly záchranné složky na cestě k události, došlo k další dopravní nehodě, a to vozidla záchranné služby, které mířilo na pomoc zraněným u čtyřkolky v lese.

Tato druhá nehoda se stala na silnici I/13. Operační středisko hasičů vyslalo druhé družstvo ze stanice Karlovy Vary, druhé družstvo jednotky Ostrov a opět požádalo o pomoc kolegy z Klášterce. I k druhé nehodě byl povolaný vrtulník, operační středisko tak muselo podle závažnosti přesouvat jednotky v terénu. U nehody na silnici č. 13 se zranila posádka záchranářského vozidla a také osoba z druhého osobního auta. U původní nehody čtyřkolky byli první hasiči z Ostrova, ti potvrdili, že se jedná o převrácený stroj po nárazu do stromu, na místě byly dvě zraněné osoby.

Hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc. S tou jim pomohla skupina kolemjdoucích, profesionální hasič z Libereckého kraje spolu s členkou dobrovolné jednotky hasičů a také s nimi byla i zdravotní sestra. Společně se postarali o zraněné až do okamžiku, kdy se na místo dostavil lékař z letecké záchranné služby. Z místa nehody bylo nutné zraněné osoby převést k místu přistání vrtulníku v kabině hasičského vozidla. Hasiči se následně postarali o únik provozních kapalin ze čtyřkolky a asistovali u vyproštění stroje. Stejně tak pomáhali s likvidačními pracemi u nehody na silnici I/13, kde byl kvůli nehodě zastavený provoz na více než dvě hodiny.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje