Dvě osobní auta se srazila na silnici I/6

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.01.2022 | Žlutice/ Karlovarský kraj
Dvě osobní auta se srazila na silnici I/6

Hasiči museli z vozidla vyprostit asistenčního psa

Dopravní nehoda dvou osobních aut komplikovala v pondělí ráno provoz na silnici I/6. Nehoda se stala u odbočky na Žlutice. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Osoby z obou vozidel dokázaly vystoupit bez další pomoci, zraněnou řidičku a spolujezdce z jednoho auta si převzala posádka záchranné služby, ve stejném autě pak zůstal zavřený v zavazadlovém prostoru vodící pes. Kvůli deformaci karosérie nebylo možné kufr otevřít, hasiči museli tyto zadní dveře odtrnout s použitím hydraulických vyprošťovacích nástrojů, poté si psa převzali známí zraněné posádky. Hasiči zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a asistovali při naložení havarovaných vozidel na odtahovou službu. Po dvou hodinách byl provoz na silnici opět plně obnovený.

Proč se nehoda stala, vyšetřuje policie. Místo nehody, tedy odbočka ze silnice I/6 na Žlutice, patří k úsekům, kde k dopravním nehodám dochází velmi často. Prakticky všechny podobné křižovatky frekventované silnice I/6 jsou rizikovými místy a je potřeba při vyjíždění z vedlejší silnice, ale i při odbočování z hlavní silnice dbát zvýšené opatrnosti.

Zasahující jednotky:

HZS Toužim (CAS 20 T815)

JSDH Bochov (CAS 20 T815)

JSDH Žlutice (CAS 20 T815)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje