Hasiči v Karlovarském kraji pomáhají i s dodávkami elektrické energie

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.11.2017
Hasiči v Karlovarském kraji pomáhají i s dodávkami elektrické energie

elektrocentraly.JPGVíkendová vichřice způsobila na území kraje rozsáhlé výpadky dodávek elektrické energie. V místech, kde se energetikům nedařilo rychlé obnovení elektrické sítě, pomohli i hasiči. Už během nedělního silného větru na žádost policie poskytli hasiči elektrocentrály pro zajištění provozu digitální radiosítě v oblasti Pernink, Abertamy, Hové Hamry a Kraslice.

Toto digitální spojení, které má na starost policie, využívají při zásahové činnosti i hasiči. O náhradní zdroj elektrické energie požádal také jeden z provozovatelů mobilní telefonní sítě.

Hasičská elektrocentrála byla určena pro napájení základnové stanice (vysílač sítě GSM) v obci Tři Sekery. Od pondělí30.10.2017 do středy 1.11. 2017 pak hasiči přijali několik žádostí od obcí vždy pro zajištění dodávek elektřiny pro obyvatele. Malé elektrocentrály si zapůjčila obec Ovesné Kladruby, Horní Blatná, Bečov nad Teplou, žádost přišla i z obce Zádub-Závišín.

Ve všech případech se jednalo o malé elektrocentrály s výkonem 6 kW, které jsou určené pro omezený počet spotřebičů. Vhledem k situaci v obcích Přebuz a Potůčky, kde od neděle nebyla ani částečně obnovena dodávka elektřiny, připravili hasiči zapůjčení velké kontejnerové dieselové elektrocentrály s výkonem 360 kW ze Záchranného útvaru Zbiroh a také kontejnerové dieselové elektrocentrály s výkonem 79 kW, kterou má k dispozici HZS Karlovarského kraje ze zdrojů státních hmotných rezerv.elektrocentral2.jpg

Tyto velké elektrocentrály jsou schopny zajistit nezbytnou dodávku elektřiny pro napájení budov (nemocnice, štáb velitele zásahu, základny humanitární pomoci) nebo právě menší obce. Tuto nabídku nakonec obce nevyužily.

 

 

 

 

Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj