Hasiči zachránili desetiletého chlapce ze zamrzlého rybníku

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

28.02.2019
Hasiči zachránili desetiletého chlapce ze zamrzlého rybníku
zdravi1.jpg
Desetiletého chlapce zachránili ve středu, 27.února 2019, odpoledne, sokolovští hasiči v areálu zdraví v Sokolově.

ViewImage-(2).jpg

Chlapec vstoupil na zamrzlou ledovou plochu jednoho z rybníků v areálu a postupoval po ledě dál od břehu. Ve chvíli, kdy uslyšel praskání ledu pod nohama, správně vyhodnotil, že je daleko od břehu a blíž je k ostrůvku uprostřed rybníka. Až sem došel bez proboření do ledu, měl pouze mokré boty.

Z ostrůvku se ale už kvůli strachu u prasknutí ledu nedokázal sám dostat. Svědkyni události zavolala na tísňovou linku a na místo tak vyrazili sokolovští hasiči. Krátkou vzdálenost od břehu k ostrůvku překonali hasiči v oblecích pro záchranu do vody s pomocí člunu, těsně před ostrůvkem se pod jedním ze zasahujících hasičů led probořil a hasič se propadl do vody.

ViewImage-(3).jpg

Samotného hasiče překvapila hloubka v místě propadnutí, kdy nebylo možné dosáhnout na dno rybníka. Chlapce hasiči poté bezpečně na člunu přepravili na břeh, kde byl zkontrolován, zda není zraněný. S ohledem na nízký věk zachráněného chlapce zavolal velitel zásahu na místo hlídku policie, která chlapce odvezla rodičům.

led.jpg

V tomto období je velmi riskantní vstupovat na zamrzlé vodní plochy. Ledová vrstva může být velmi zrádná, ačkoliv se může tvářit jako velmi pevná, kvůli teplému počasí posledních dní je led především u břehů již narušený a velmi snadno tak může dojít k proboření.

hasic-aut.jpgZasahující jednotky:
HZS Sokolov (CAS 20 Scania)
 
 
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj   - Foto: HZS Karlovarský kraj

FOTOGALERIE