Hasiči zachraňovali muže, který po hlavě spadl úzké šachty

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.03.2022 | Sokolov/ Karlovarský kraj
Hasiči zachraňovali muže, který po hlavě spadl úzké šachty

Vytáhnout muže se podařilo během několika okamžiků po příjezdu na místo

Dvě družstva hasičů zasahovala ve středu dopoledne v Sokolově, kde u zahrádkářské kolonie v části města Šenvert zachraňovali muže z hloubky. Do úzké šachty přívodu vody spadl muž hlavou dolů a v této pozici se nedokázal sám z více než metrové hloubky dostat sám. Až po dvou hodinách našel muže spadlého v šachtě jeho soused, svými silami ho ale nedokázal dostat ven. Zavolal tak na pomoc hasiče. Ti po příjezdu na místo začali muže ihned vytahovat za nohy, které jako jediné koukaly z šachty ven, podařilo se jim dostat muže nahoru během několika okamžiků. I s ohledem na čas strávený hlavou dolů v úzké šachtě nebyl muž zdravotně zcela v pořádku, hasiči mu tak poskytli první pomoc až do příjezdu záchranné služby.

Zasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 20 Scania, CAS 20 T815)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje