Hořící les pomáhal hasit i vrtulník

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.07.2018
 Hořící les pomáhal hasit i vrtulník

poz-les3.jpg  
Požár se rozhořel na rozhraní tří krajů, na místě tak zasahovali hasiči z Karlovarského, Ústeckého i Plzeňského kraje 


sdd-(1).jpg


hasici-v.jpgPožár lesního porostu u Tisu u Blatna zaměstnal v sobotu, 21.7. 2018, po poledni jednotky hasičů ze tří krajů. Zpozorovaný požár nahlásil pilot hlídkového letadla v oblasti na rozhraní krajů u Chyše na Karlovarsku.


d-(1).jpg

Hořící les na rozloze 200x200 metrů hasiči nalezli u obce Balková nedaleko Tisu u Blatna. Hořelo ve strání, která nebyla dostupná pro hasičkou techniku. Bylo nutné použít větší množství hadic pro dopravu vody na místo požáru. Velkým problémem bylo zajištění místa, kde by mohli hasiči doplňovat požární vodu.

sss-(1).jpg

S ohledem na velmi suché podloží v místě požáru hasiči povolali na pomoc vrtulník s hasicím vakem. Čerpací stanoviště pro plnění vaku hasiči zřídili nedaleko dětského tábora v Čichořicích. Likvidace požáru trvala až do večerních hodin, v průběhu zásahu byl vyhlášen druhý poplach požárního poplachu, na místě zasahovali hasiči z Karlovarského, Ústeckého a Plzeňského kraje. Podle přesného místa zásahu nakonec patřil požár do Plzeňského kraje. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru je nedbalostní chování, odhadnutá škoda je 50 tisíc korun.


has887.jpgZasahující jednotky z KV kraje:

HZS Karlovy Vary (CAS 30 T815-7, čtyřkolka ArticCat)

HZS Toužim (CAS 20 T815)

JSDH Štědrá (CAS 15 Man)

JSDH Chyše (CAS 20 Man)

JSDH Žlutice (CAS 20 T815)

 

Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj

FOTOGALERIE

df-(1).jpg