Hromadná nehoda zastavila provoz na I/6 u Bochova

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.03.2023 | Bochov/ Karlovarský kraj
Hromadná nehoda zastavila provoz na I/6 u Bochova

V hustém sněžení se srazilo několik osobních a nákladních aut

Oznámení o dopravní nehodě většího počtu vozidel na silnici I/6 u Bochova na Karlovarsku přijali hasiči ve středu po půl páté odpoledne. Podle volajících se zde v hustém sněžení srazilo několik osobních i nákladních aut. Operační středisko vyslalo na místo nehody pět jednotek hasičů.

Po cestě k události hasiči zastavili u další dopravní nehody jednoho osobního auta zhruba kilometr před hlášenou hromadnou kolizí. Hasiči zajistili prostor nehody, z vozidel unikaly provozní kapaliny, bylo potřeba také zkontrolovat všechny účastníky, zda není někdo zraněný.

Velitel zásahu zvažoval povolání evakuačního autobusu pro zajištění tepelného komfortu pro účastníky nehody, to nakonec nikdo z účastníků nepožadoval. Na místo byla vyslána obsluha dronu hasičů, aby měl velitel zásahu větší přehled z pohledu dronu na celé místo zásahu včetně okolí a objízdné trasy.

Kvůli nehodě byl provoz na silnici téměř pět hodin uzavřený. Po závěrečném průzkumu upřesnil velitel zásahu počet havarovaných aut na 6 osobních a 4 nákladní.

Zhruba dvě hodiny před touto nehodou hasiči zasahovali u další dopravní nehody, která se stala také na silnici I/6 kousek před Bochovem ve směru od Karlových Varů. Havarovalo zde jedno osobní auto.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania)

HZS Toužim (CAS 20 Scania)

VHJ Hradiště (CAS 30 T815-7)

JSDH Bochov (CAS 20 T815)

JSDH Stružná (CAS 25 L101)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje