Husté sněžení s sebou přineslo v Karlovarském kraji řadu dopravních nehod

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

Husté sněžení s sebou přineslo v Karlovarském kraji řadu dopravních nehod
KV_kraj_logo(1).jpg r_epNp4q_400x400.jpeg
Od víkendu, 2. - 3.listopadu 2017,  hasiči v Karlovarském kraji zasahovali u třinácti dopravních nehod.
Při nich se zranilo šest osob. U většiny z nich byl jeden společný faktor a to zhoršené podmínky pro jízdu zvláště z důvodu sněžení. Aktuální počasí, tedy kombinace sněžení s deštěm a poklesy teplot, vytváří na silnicích velmi nebezpečné úseky.

Opatrnosti na silnicích není nikdy dost. Zvlášť při zhoršených povětrnostních podmínkách kdy je nutné výrazně snížit rychlost a zvýšit opatrnost.

U dopravních nehoda zasahovali hasiči u Fojtova, Kraslic, Kyselky, Hranic, Karlových Varů, Údolí u Lokte či u Habartova.

V přiložené fotogalerii je mix záběrů z některých z těchto nehod, ze kterých je vidět, že stačí velmi málo a vozidlo se stává neovladatelné a končí převrácené.

qq.jpg

zel2.jpg
Železniční nehoda u Nejdku

zelez.jpgNa trati z Nejdku ve směru na Horní Blatnou narazil v pondělí, 4.listopadu 2017. odpoledne osobní vlak do stromu spadlého na koleje. Ve vlaku v tu chvíli cestovalo šest osob. Nehoda se obešla bez zranění. Přivolaní hasiči odstranili spadlý strom, místo si poté převzala jednotka drážních hasičů a vyšetřovatel z drážní inspekce.

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj
Foto: HZS Karlovarský kraj