Kouř vyhnal tři stovky studentů z pokojů internátu

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.11.2019 | Karlovy Vary/ Karlovarský kraj
Kouř vyhnal tři stovky studentů z pokojů internátu

Zplodiny hoření byly cítit ve velké části objektu, zdroj hledali hasiči téměř hodinu

Krátce po osmé hodině večer přijali hasiči na tísňové lince 112 hovor z Domova mládeže v Karlových Varech, podle kterého se v prostorách objektu šíří kouř. Podle oznamovatele bylo v tu chvíli v internátu ubytováno téměř pět set osob. Hasiči na místo okamžitě vyslali svojí techniku, zároveň doporučili personálu objektu, aby ihned zahájili evakuaci ubytovaných. Po příjezdu prvních hasičů na místo bylo potvrzeno, že v různých částech domova mládeže je především cítit kouř, nebylo ale zřejmé, kde je zdroj. Velitel zásahu rozhodl o umístění všech evakuovaných do tělocvičny nedaleké školy a to až do doby, než bude nalezeno místo, odkud kouř vycházel. Celkem bylo evakuováno 335 osob, další studenti pak postupně během zásahu přicházeli z vycházek či z různých mimoškolských aktivit. Průzkumem všech částí objektu byl po hodině zásahu nelezen zdroj kouře. Ve skladu v přízemí došlo ke žhnutí zářivky, ventilací se pak kouř šířil i do ostatních částí internátu. Protože nedocházelo k plamennému hoření, událost není vedena jako požár. Po odvětrání a shození jističů v celém technologickém bloku objektu se mohli všichni evakuovaní vrátit zpět do pokojů. Událost se obešla bez zranění.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 20 T815, AŽ 40 Iveco)

HZS Sokolov (CAS 20 Scania)

JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Stará Role (CAS 24 L101)

JSDH Chodov (CAS 20 T815)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje