Krátká bouřka v Karlovarském kraji si během středečního odpoledne vyžádala několik zásahů hasičů, nejdřív hořící pole, hned poté popadané stromy a zatopené ulice

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.08.2018

Ke čtyřem požárům lesních a polních porostů vyjížděli ve středu, 8.srpna 2018  hasiči v Karlovarském kraji  z několika jednotek.

Hořet začalo podél tratě u Vintířova a v lese u Ostrova,
Oheň zasáhl také několik balíků slámy a strniště u Stanovic,
Větší plochu pak museli hasit jednotky u Otročína, kde hořelo strniště a zhruba čtyřicet balíků slámy.

ViewImage-(5).jpg

Ve stejnou dobu, kdy hasiči likvidovali tyto požáry, museli na jiném místě kraje zasahovat u sedmnácti událostí popadaných stromů či zatopených částí ulic.

ViewImage.jpg

Krátká bouřka v odpoledních hodinách zasáhla především Cheb a okolí, hasiči odstraňovali spadlé stromy a větve na silnicích, v jednom případě zajistili uvolněnou část střechy, pomáhali při čištění odtokových kanálů a také s odčerpáním vytvořených malých lagun na silnicích.
Několik popadaných stromů blokujících průjezd na silnici odstranili hasiči také u Toužimi a Bochova.

Celkem následky bouřky likvidovalo devět jednotek hasičů.

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj
Foto: HZS Karlovarský kraj