Mladou ženu zasáhl na železničním vagónu elektrický proud.Vážně popálená žena byla letecky transportována na pražskou kliniku. 

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.06.2017
Mladou ženu zasáhl na železničním vagónu elektrický proud.Vážně popálená žena byla letecky transportována na pražskou kliniku. 

Dva vodáci se v úterý, 27.června 2017, večer vydali na prohlídku okolí vodáckého kempu v Sokolově. Přitom vlezli na odstavené železniční vagony na seřaďovacím nádraží v Citicích. Mladou ženu přitom zasáhl výboj elektrického proudu z troleje. Po zásahu spadla ze střechy vagonu dolů. Druhý vodák přivolal na místo pomoc. Hasiči na žádost posádky záchranné služby na silnici podél seřaďovacího nádraží připravili místo pro přistání vrtulníku, poté pomohli s transportem vážně popálené ženy. Podle lékaře utrpěla popáleniny na sedmdesáti procentech těla. Letecká záchranná služba ji převezla do Prahy na popláleninovou kliniku na Vinohradech. Přímo na místě pak poskytli první psychologickou pomoc mladíkovi, který s vodačkou lezl na železniční vagony. Místo události si poté převzali drážní hasiči z Chebu společně s vyšetřovatelem požárů.

Nejedná se o první případ popálené osoby na tomto seřaďovacím nádraží. V dubnu loňského roku zde elektrický výboj zasáhl tři školačky, které se rovněž rozhodli přelézat vagony (psali jsme ZDE).

Jakýkoliv pohyb na železničním nádraží v kolejišti je vysoce rizikový, v kombinaci s lezením na vagóny do blízkostí elektrických trolejí je doslova život ohrožující. Není nutné se přitom drátů dotknout, výboj může člověka zasáhnout i na větší vzdálenost od trolejí.

Zasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 20 Scania)

HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania)

HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania)


 

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarského kraje

Foto: HZS Karlovarského kraje