Muž v Aši přilil hořlavou kapalinu do ohně, do nemocnice ho transportoval vrtulník

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.05.2017
Muž v Aši přilil hořlavou kapalinu do ohně, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Hasiči důrazně varují před přidáváním hořlavých látek, především kapalin, do otevřeného ohně či do kamen. Následky mohou být velmi vážné 

S těžkým zraněním v obličeji skončil dnes 22.května 2017, muž v Aši, který do otevřeného ohně nalil hořlavou kapalinu. Náhlé vzplanutí jej vážně popálilo. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Aš společně se záchrannou službou. Oheň se nikam dál nerozšířil, nikdo další nebyl zraněný. Lékař záchranné služby na místě rozhodl o leteckém transportu popáleného muže, hasiči tak připravili na hřišti v Krásné prostor pro přistání vrtulníku.

Hasiči velmi důrazně varují před přidáváním hořlavin do ohně. Zvláště hořlavé kapaliny mohou způsobit velmi rychlé vzplanutí uvolněných výparů. Toto vzplanutí pak často způsobí vážné popáleniny a rozšíření ohně i do okolí. Zvlášť nebezpečná je kombinace benzínu s naftou či olejem, kdy tato směs nejen že snadno a rychle vzplane, ale části hořící směsi mohou ulpět na oblečení či pokožce a dál hořet.

Stejné nebezpečí hrozí i při použití hořlavých látek během zatápění v kotli. Kromě uváděného vzplanutí s rizikem popálenin zde navíc hrozí i možnost poškození kotle i celého domu při náhlém uvolnění tlaků při vznícení výparů.


 

Martin Kasal, tiskový mluvčí - HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj