Na Sokolovsku vyjížděli hasiči k požárům domů

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.09.2018
Na Sokolovsku vyjížděli hasiči k požárům domů

K hlášenému požáru bytového domu v Oloví na Sokolovsku vyjíždělo v pondělí po poledni pět jednotek hasičů. Kouř vycházel z oken bytu v nejvyšším patře. Průzkumem celého domu hasiči zjistili, že objet není trvale obyvatelný, žádné osoby tak nebyly ohrožené. V bytě hořelo vybavení, hasiči zlikvidovali požár během několika minut po příjezdu na místo. Podle vyšetřovatele požárů je pravděpodobnou příčinou nedbalostní nebo úmyslné jednání, odhadnutá škoda je 100 tisíc korun.

V odpoledních hodinách pak rovněž pět jednotek hasičů vyjíždělo k hlášenému požáru bytového domu v Chodově. V tomto případě se nejednalo o požár, ale o deratizaci v jednom z bytů s použitím dýmovnice. Kouř z dýmovnice se rozšířil i mimo byt, několik osob tak přímo na místě zkontrolovala a ošetřila posádka záchranné služby. Po odvětrání domu se mohli hasiči vrátit zpět na své základny.

ggg.jpg

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj