Na přejezdu vrazil vlak do auta, pro řidiče letěl vrtulník

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Na přejezdu vrazil vlak do auta, pro řidiče letěl vrtulník
vlak.jpg
Na železničním přejezdu na trati z Chebu na Aš u Hazlova se srazil vlak s osobním autem. Událost se stala v úterý, 14.května 2019 odpoledne. Bylo nutné zcela uzavřít provoz na silnici i železnici.

ViewImage-(1).jpg

vrtul2.jpgV osobním autě jel řidič, který po nehodě zůstal ve zdemolovaném vozidle zaklíněný. Po vyproštění zavolal lékař záchranné služby pro transport zraněného vrtulník, hasiči zajistili prostor pro přistání. Zároveň se postarali o protipožární zabezpečení a zkontrolovali cestující ve vlaku, kterých bylo čtyřicet.

ViewImage-(2).jpg

Ve vlaku se nikdo nezranil, pro cestující byla zajištěna náhradní doprava. Místo události si následně převzali drážní hasiči a drážní inspekce.

hasic-aut.jpgZasahující jednotky:
HZS Aš (CAS 20 T815)
HZS Cheb (CAS 20 Scania)
HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania, AJ 35)
JSDH Hazlov (CAS 25 Š706)
JSDH Skalná (CAS 24 Renault)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj   - Foto: HZS Karlovarský kraj