Na silnicích v Karlovarském kraje je ledovka,

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.11.2018
Na silnicích v Karlovarském kraje je   ledovka,

namraza3.jpg
Kvůli velmi zhoršeným podmínkám jízdy na silnicích na většině území kraje vyzývají záchranáři k maximální opatrnosti a ohleduplnosti 

mrznoci-silnice2.jpg

Od ranních hodin, v pátek 30.listopadu 2018, pokryla povrch silnic na většině území Karlovarského kraje ledovka opatrne-presouvat-trojuhelnik-s-cernym-vykricnikem-na-cervene-f.jpgpo namrzajícím dešti. Velmi výrazně se tak zhoršily podmínky pro jízdu na vozovkách. Hasiči společně s ostatními složkami IZS zasahují u několika dopravních nehod najednou. Příjezd na místo komplikuje nejen špatně sjízdný namrzlý povrch silnic, ale také ostatní auta blokující průjezd.
 

zachranar.jpgZáchranáři tak důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělch vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě aby v dopoledních hodinách pokud to není nůtné vůbec na silnice nevyjížděli. Pokud již musí vyjet, tak záchranáři žádají o ohleduplnost pro jejich techniku během jízdy k zásahům. Záchranáři rovněž upozorňují na povinnost vytvářet uličku pro průjezd záchranářské techniky v případě, že se motoriské dostanou do kolony. Právě neohleduplnost řidičů v dnešních ranních hodinách velmi výrazně komplikovala dojez záchranných složk na místa dopravních nehod.

aktuality.pngAktuláně hasiči zasahují u dopravní nehody nákladního auta u Šabiny, nehody osobního auta v Loučkách, nehody dvou aut u Kynšperka, u nehody osobního auta u Kraslic a nyní u nehody pěti osobních aut na silnici D6 u Kynšperku nad Ohří.
avca.jpg

 

Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj - Foto: HZS Karlovarský kraj