REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Na území Karlovarského kraje je vyhlášený stav zvýšeného rizika vzniku požárů Až do odvolání se nesmí rozdělávat oheň či používat voda z požárních nádrží

Slunečné a velmi suché počasí během letošních letních prázdnin výrazně napomáhá vzniku a šíření požárů travních či lesních porostů...

27.07.2018
REKLAMA
REKLAMA

Slunečné a velmi suché počasí během letošních letních prázdnin výrazně napomáhá vzniku a šíření požárů travních či lesních porostů. S ohledem na výhled počasí, kdy sucho má i nadále přetrvávat, doporučil ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václav Klemák vyhlášení období zvýšeného rizika vzniku požárů a to na celém území kraje.

SOU3e475f_182040_1245842.jpgNa základě tohoto doporučení vydala hejtmanka kraje Jana Vildumetzová nařízení, kterým se stanovuje období zvýšeného rizika vzniku požárů a s tím související povinnosti obyvatel na území kraje.  Mimo jiné je zakázané v lesních porostech a na dalších místech rozdělávat a udržovat ohně a odhazovat hořící nebo doutnající předměty, používat pyrotechnické výrobky nebo spotřebovávat vodu z umělých a přírodních nádrží určených jako zdroje požární vody k jiným účelům než k hašení požárů. Přísnější pravidla v tomto období platí také pro zemědělce při sklizni.

ViewImage-(9).jpg
V období od začátku června 2018 do čtvrtka 26. července 2018 zasahovali hasiči v Karlovarském kraji u 59 požárů trávy či lesního porostu.

ViewImage-(10).jpg

V loňském roce zaznamenali v období červen až červenec 55 požárů. Jedná se tak zatím o malé navýšení počtu požárů trávy a lesních porostů.

ViewImage-(11).jpg

V letošním roce právě s ohledem na velké sucho je likvidace těchto požárů výrazně obtížnější. I požáry na malém prostoru si vyžadují nasazení velkého počtu zasahujících jednotek a především velmi velkou potřebu hasební vody.

,ViewImage-(13).jpg

Požáry se totiž dostávají do velké hloubky a je nutné důkladné prolití všech míst, kde je zvýšená teplota. Velmi často také hasiči vyjíždí na místa požárů v dalších dnech na kontroly, není výjimkou, že požářiště začne znovu doutnat a hořet, je tak nutné dohašení.

vykricnik2.jpg
S ohledem na aktuální meteorologickou situaci hasiči důrazně apelují, aby všechny pokyny z vyhlášeného nařízení byly důsledně dodržovány. Jen tak lze zmírnit riziko letních požárů.

info.jpg
Podrobnější
informaci o vyhlášeném stavu v Karlovarském kraji je možné najít na stránkách Karlovarského kraje ZDE:
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj 
Foto: HZS Karlovarský kraj

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Redakce Hasiči.cz
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
14.08.2025 Požár dodávky ohrožoval dům, zásah hasičů zabránil škodám Dodávka zaparkovaná na zahradě vzplála a plameny mířily k rodinnému domu. Díky rychlé akci hasičů se oheň podařilo zastavit a škody na domě minimalizovat. Zobrazit článek
Z regionu
14.08.2025 Plameny v mateřské škole: večerní zásah odhalil šokující okolnosti Večer v Jaroměři zachvátily plameny mateřskou školu. Zásah proběhl rychle, ale vyšetřování odhalilo, že požár měl úmyslný původ. Zobrazit článek
Z regionu
14.08.2025 Chaos na silnici: Tři auta se srazila, hasiči zasahovali u nehody Dopravní nehoda dvou osobních aut a dodávky zastavila provoz. Hasiči zasahovali u tří zraněných, zajistili vozidla, uniklé kapaliny a provedli protipožární opatření. Zobrazit článek
Z regionu
14.08.2025 Extrémní nasazení: Vrtulník hasí požáry v zahraničí Vrtulník s našimi leteckými záchranáři v Albánii nasadil všechny síly a během tří dnů provedl 126 shození vody do ohnisek, kde bojuje přes 10 000 hasičů a dobrovolníků. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru