Na žádost kolegů z Ústeckého kraje posílají karlovarští hasiči do Hřenska velkoobjemové čerpadlo

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.07.2022 | Hřensko/ Ústecký kraj
Na žádost kolegů z Ústeckého kraje posílají karlovarští hasiči do Hřenska velkoobjemové čerpadlo

Zmenšený požární odřad bude na místě lesního požáru pomáhat tak dlouho, jak bude potřeba 

Speciální techniku na pomoc při hašení rozsáhlého lesního požáru v Hřensku vyslali na místo události hasiči z Karlovarského kraje. Na žádost kolegů z Ústeckého kraje již od úterý na místě pracuje velitelský vůz, který pomocí kamer zprostředkovává on-line přenos místa zásahu, ve čtvrtek před polednem pak do Hřenska odjela další technika, konkrétně velkoobjemové čerpadlo a hadicový přívěs. To má na místě zajistit dodávku požární vody na místo zásahu na velké vzdálenosti. Stejné čerpadlo rovněž na žádost z místa zásahu vyslali i kolegové z dalších krajů. Tato čerpadla dokáží zajistit dopravu požární vody na vzdálenost v řádech kilometrů. S čerpadlem odjela i šestičlenná obsluha, s sebou mají v rámci zmenšeného požárního odřadu i vybavení pro samostatnou činnost po dobu několika dní. Na místě budou i s možností střídání pracovat tak dlouho, jak bude potřeba.

U zásahu i nadále zůstává velitelské ´dronové´ vozidlo. To s použitím stacionárních kamer umístěných na rozhledně Janov nepřetržitě zprostředkovává on-line přenos pohled na místo požáru. Tento přenos je určený pro velitele zásahu. Zároveň je možné jej sledovat on-line na tomto odkazu:

https://youtu.be/PNTFTRyq19E

V případě potřeby na výzvu velitele zásahu je ´dronový vůz´ připravený přemístit kamery a tím i přenos na jiné vytipované místo. Po ukončení leteckého hašení by následně měla obsluha tohoto vozidla začít pomáhat s dronem s termovizí s vyhledáváním ohnisek. I tato technika bude v Hřensku nasazena tak dlouho, jak bude velitel zásahu vyžadovat.

Nadále platí, že na vyžádání velitele zásahu je HZS Karlovarského kraje připravený vyslat další techniku či hasiče na pomoc při hašení tohoto požáru.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje