Na zamrzlé přehradě Skalka se do ledu probořil muž

24.02.2019 | Ilustrační foto
Na zamrzlé přehradě Skalka se do ledu probořil muž
tonouci.jpg
Do přehrady Skalka v Chebu se v sobotu, 23.února 2019 před polednem propadl do ledu muž, který podle prvotního hlášení vběhl na zamrzlou vodní plochu zachránit svého psa rovněž probořeného do ledové vody.

ViewImage-(5).jpg

Hasiči ze stanice Cheb byli na místě události osm minut po přijetí hlášení o záchraně. Ještě před jejich příjezdem se podařilo dalšímu kolemjdoucímu muži vytáhnout proboženého z ledu na břeh přehrady. Zde pak oba čekali na příjezd záchranářů. Hasiči  silně podchlazeného muže transportovali nepřístupným terénem k sanitce.

zach-osob3.pngZachránce, který se před samotnou záchranou z ledu svléknul, byl již opět oblečený v suchých šatech, přesto i on byl podchlazený a také pořezaný od ledu, do nemocnice tak záchranná služba převezla i jeho. Podle zasahujících hasičů je zamrzlá přehrada Skalka vlivem oteplení rizikem z hlediska vstupu na led. Ten se může probořit v kterémkoliv místě. Ledová vrstva není příliš silná a je hazardem pokoušet se jakkoliv vstupovat na plochu hladiny přehrady.

Pokud by se opakoval případ, kdy například majiteli vběhne na led jeho pes a do ledu se proboří, tak správný postup je okamžitě volat hasiče. Ti jsou připaveni, vycvičení a především vybavení na záchranu z ledu. V ledové vodě velmi rychle docházejí sily a stejně rychle se dostavuje podchlazení, které může vést až k nejhorším následkům.

Zasahující jednotky:
HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 24 Scania, lodní přívě