Na železničním přejezdu se srazilo auto s vlakem

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.08.2020 |  Nejdek/ Karlovarský kraj
Na železničním přejezdu se srazilo auto s vlakem

Nehoda se stala v Nejdku, provoz na železnici byl zastavený

Osobní auto po střetu s vlakem na železničním přejezdu v Nejdku sjelo ze stráně pod silnicí. Ve vozidle cestovaly čtyři osoby, ve vlaku nebyli žádní cestující. Nehoda se stala v úterý před druhou hodinou odpoledne. Přejezd je zabezpečený světelnou a zvukovou signalizací. Na místo byly vyslány tři jednotky hasičů. První jednotka na místě potvrdila střet auta a vlaku s tím, že všechny osoby jsou mimo vozidlo, ve vlakové soupravě nejsou žádné osoby a vlak zůstal stát na kolejích. Auto po nehodě sjelo ze srázu pod silnicí zhruba dvacet metrů. Všechny osoby z vozidla na místě zkontrolovala záchranná služba, jedno dítě převezla do nemocnice. Místo zásahu si převzali drážní hasiči, kteří provedli kontrolu kolejového svršku a asistovali při vyproštění auta. Provoz na trati byl obnovený po třetí hodině odpoledne. Jak k nehodě došlo, řeší policie a drážní inspekce.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania)

HZSp SŽ Cheb (CAS 20 Scania)

JSDH Nejdek (CAS 15 Man)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje