Na železničním přejezdu v Božíčanech v Karlovarském kraji se srazilo auto s vlakem

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.10.2017

A30.png kv.JPG
Od začátku roku 2017 zasahovali hasiči v Karlovarském kraji již u šestnácté železniční dopravní nehody.

A29.jpg
Na železničním přejezdu bez přejezdového zabezpečovacího zařízení v Božíčanech na Karlovarsku se v úterý , 24.10. 2017 před polednem srazilo osobní auto s projíždějícím vlakem. Ve vlakové soupravě nebyl žádný cestující, v autě jela jedna osoba.

kkk.jpg
Přivolaní hasiči zajistili místo nehody a zajistili auto i vlak, k žádnému úniku provozních kapalin nedocházelo. Provoz na železnici byl po nehodě zatavený, na silnici bylo možné místem nehody projíždět jedním jízdním pruhem. Prostor nehody si po svém příjezdu převzali drážní hasiči z Chebu.
kk.jpg

A29.jpg
Od začátku roku zasahovali hasiči v kraji u šestnácti železničních dopravních nehod. Mezi železniční nehody se počítají nejen srážky s vozidly, ale i události, kdy dojde ke sražení člověka na kolejích nebo případy, kdy vlak narazí do překážky na kolejích, nejčastěji do spadlého stromu. Těchto případů bylo osm. V jednom případě řešili hasiči vykolejení vlaku na nádraží, čtyřikrát pak zasahovali u sražení člověka vlakem. Třikrát se jednalo o srážku vlaku s autem, nejvážnější byla dopravní nehoda u Aše, kdy bylo nutné jednoho zraněného z auta vyprostit.

Zasahující jednotky:

HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania)

JSDH Chodov (CAS 20 T815)

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj