Nákladní auto se při pádu ze svahu převrátilo na střechu

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.10.2019 | silnice I/20 / Karlovarský kraj
Nákladní auto se při pádu ze svahu převrátilo na střechu

Vyproštění trvalo několik hodin, provoz na frekventované silnici z Karlových Varů na Plzeň byl zastavený

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela zastavený, kvůli složitému vyproštění vozidla trvala uzávěra sedm hodin. Na místo nehody vyjely tři jednotky hasičů. Na místě hasiči zjistili, že nákladní auto sjelo ze silnice, spadlo ze svahu a převrácené na střechu zůstalo ležet pod mostem na břehu řeky Teplá. Ze zcela zdemolované kabiny dokázal řidič vylézt sám, zraněného muže si převzala záchranná služba. Hasiči začali ihned řešit únik provozních kapalin z poškozené palivové nádrže auta, kdy hrozil únik do vodního toku. Vytékající palivo začali jímat do přinesených nádob, zároveň začali přečerpávat obsah palivové nádrže a z preventivních důvodů rovněž dál po proudu řeky instalovali na hladinu nornou stěnu. Pro vyproštění bylo nutné na místo povolat jeřáb, hasiči museli odřezat část dřevin, aby bylo vůbec možné se k havarovanému auto dostat. Vyproštění auta trvalo až do večerních hodin, po převrácení auta a naložení jeřábem na přistavený odtah ještě hasiči hydraulickými nástroji odstranili poškozené části kabiny, aby při převozu neohrožovali okolí. Příčinu nehody zjišťuje policie.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, TEA CH Iveco)

JSDH Horní Slavkov (CAS 20 T815)

JSDH Bečov nad Teplou (CAS 20 T815)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje