Nákladní vůz narazil do seniora na elektromotocyklu. Čtyřiasedmdesátiletý muž na místě zemřel
K nehodě došlo ve čtvrtek 27. srpna 2026 krátce po 14. hodině. Podle dosavadních zjištění policie narazil 66letý řidič nákladního vozu Iveco do seniora jedoucího stejným směrem na elektromotocyklu. Čtyřiasedmdesátiletý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem.
28.08.2026 | Kynšperk nad Ohří/ Karlovarský kraj
Oba jeli stejným směrem
Tragická dopravní nehoda se stala na silnici II/606 u Kynšperka nad Ohří.
Podle dosavadních policejních informací jel 66letý řidič nákladního automobilu Iveco ve směru od obce Zlatá.
Ve stejném směru jel také 74letý muž na elektromotocyklu. Nákladní vozidlo do něj mělo z dosud nezjištěných příčin narazit svou přední částí.
Senior utrpěl smrtelná zranění
Následky střetu byly tragické.
Čtyřiasedmdesátiletý řidič elektromotocyklu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.
U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva.
Dechová zkouška ukázala 0,26 promile
Policisté provedli u 66letého řidiče nákladního vozidla orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu.
Podle policie měla pozitivní výsledek 0,26 promile.
Z dodaného podkladu nelze dovozovat, jakou roli tento výsledek v nehodě sehrál. Přesné okolnosti střetu jsou stále předmětem vyšetřování.
Silnice byla několik hodin uzavřena
Kvůli vyšetřování tragické nehody byla silnice několik hodin zcela uzavřena.
Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.
Přesná příčina nehody ani míra případného zavinění zatím nebyly stanoveny a případem se policisté nadále zabývají.
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: Policie ČR - Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje
Autor fotografií: Policie ČR - Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje
Galerie