Nehoda jednoho auta zavřela silnici D6 u Kynšperka. Hasiči a policisté poskytli po nehodě krizovou intervenci čtyřem dětem

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

17.07.2017
Nehoda jednoho auta zavřela silnici D6 u Kynšperka. Hasiči a policisté poskytli po nehodě krizovou intervenci čtyřem dětem
Hlášení o dopravní nehodě čtyř osobních aut a jednoho nákladního auta na silnici D6 u Kynšperka nad Ohří přijali hasiči, policie i záchranná služba v pátek, 14.7.2017 odpoledne. Podle prvních zpráv nebylo jasné, kolik zraněných či případně zaklíněných osob je ve vozidlech, také nebylo zřejmé, jaký náklad převáží nákladní auto. Na místo proto operační středisko vyslalo pět jednotek hasičů. Na místě pak první jednotky společně s ostatními záchranáři zjistili, že jedná o nehodu jednoho osobního auta, ostatní vozidla nejsou účastníky nehody, pouze na místě zatavili jako svědkové a také pomáhali s prvotním ošetřením zraněných. U nehody tak zůstaly dvě jednotky hasičů a ostatní se vrátily na základnu.

b.jpg
Silnice ve směru na Cheb byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena. Hasiči provedli zajištění místa události a kontrolu úniku provozních kapalin.

bbb.jpg
V havarovaném autě cestovalo celkem sedm lidí, z toho čtyři děti. Všichni byli mimo vozidlo, nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Sanitky záchranné služby převezly do sokolovské nemocnice dvě zraněné dospělé osoby, o čtyři děti se přímo na místě postarali hasiči a policisté, kteří dětem poskytli krizovou intervenci. Následně hasiči na místo povolali také svůj dopravní automobil, aby pomohli s převozem dětí za rodiči do nemocnice. Zde všechny děti po nehodě zkontrolovali zdravotníci a děti počkaly na dokončení vyšetření rodičů. Protože byly děti celou dobu velmi statečné, hasiči jim slíbili, že se mohou kdykoliv přijít podívat na jejich stanici. To ale netušili, jak brzy se návštěvy dočkají. Protože rodiče i s dětmi museli v Sokolově počkat více než dvě hodiny na příjezd rodinných příslušníků, kteří je odvezli domů, děti hned v pátek večer požádaly, zda by si sokolovskou stanici hasičů nemohly podle slibu prohlédnout. Po návratu z nehody tak sokolovští hasiči ještě dětem ukázali celou stanici a všechno vybavení, se kterým jezdí pomáhat ostatních.
n.jpg

Zasahující jednotky:
HZS Sokolov (CAS 20 Scania, CAS 20 T815)
HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania)
HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania)
JSDH Kynšperk nad Ohří (CAS 20 T815, DA Ford)
JSDH Březová (CAS 20 T815)
 
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj  

Foto: HZS Karlovarský kraj