Oblast kolem Lubů zasáhlo slabé zemětřesení.Hasiči neevidují žádnou událost v souvislosti se zaznamenaným otřesem

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.07.2017
Oblast kolem Lubů zasáhlo slabé zemětřesení.Hasiči neevidují žádnou událost v souvislosti se zaznamenaným otřesem
Ke slabému zemětřesení o síle magnitudu zhruba 3,5 stupně Richterovy škály došlo 11.července 2017 po poledni v oblasti kolem Lubů na Chebsku. Podle Geofizikálního ústavu Akademie věd ČR se ohnisko nacházelo v hloubce okolo 9 km severovýchodně od města Luby. Otřesy pocítily obyvatelé nejen v okolí Lubů, ale i v části Kraslicka. V souvislosti se zaznamenaným otřesem neevidují hasiči žádnou událost, nebylo potřeba nikde zasahovat.
Zemětřesení je pro oblast nejen Karlovarského kraje, ale celé České republiky velmi vzácným jevem. Seismologicky činná je oblast právě kolem Lubů, dnešní zaznamenaný otřes podle stupnice Richterovy škály je otřesem, který je možný pocítit běžným vnímáním, ale nezpůsobující škody. V případě vnímání otřesů platí základní pravidla pro chování obyvatel, tedy zachovat klid, připravit se na případné další otřesy, případně informovat o případných škodách či zraněních záchranáře na tísňových linkách.
Na stránkách asociace Záchranný kruh je několik důležitých informacích o chování během zemětřesení. V podmínkách Karlovarského kraje, kdy hrozba zemětřesení vyšší magnitudu je velmi nepravděpodobná, platí především pravidlo zachování klidu, a také možnost získat informace a rady k chování obyvatel na tísňových linkách.
 
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj  

Foto: HZS Karlovarský kraj