Odstranění stromu a požár domu v jeden čas na jedné adrese

13.04.2023 | Habartov/ Karlovarský kraj
Odstranění stromu a požár domu v jeden čas na jedné adrese

Kuriózní zásah řešili hasiči v Habartově na Sokolovsku

Zajistit strom, který hrozil pádem na rodinný dům, vyjížděli hasiči do Habartova na Sokolovsku. Vzrostlý, cca 30 metrů vysoký strom, se rozhodl pokácet majitel vedle stojícího domu. Strom začal řezat motorovou pilou, poté ale začal strom padat na dům. Přivolaní hasiči zajistili místo události a povolali si na pomoc výškovou techniku a také družstvo lezců. Mezitím si ale všimli, že z ohroženého domu vychází dým.

Neopatrnou manipulací s přímotopem zde došlo k požáru vybavení uvnitř domu, velitel zásahu si povolal na místo posily, hasiči přerušili práce u stromu a začali likvidovat požár. Po uhašení a kontrole zbytku domu se opět přesunuli k původní události. Lezci zajistili strom k vedle stojícím, aby zabránili pádu, poté postupně začali odřezávat s využitím lanové techniky horní části stromu. Nakonec zbytek stromu bezpečně položili na volné místo.

Hasiči tak zasahovali v jeden čas na jednom místě u dvou naprosto rozdílných událostí. Doklizení a finální zabezpečení stromu zajistí majitel pozemku.

Zasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 20 Scania, AŽ 37 Iveco)

HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania)

JSDH Habartov (CAS 20 T815)

HZS Cheb (AŽ 40 Iveco)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje