Oheň zničil rodinný dům v Jindřichovicích

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.01.2020 | Jindřichovice/ Karlovarský kraj
Oheň zničil rodinný dům v Jindřichovicích

Požár se velmi rychle šířil, událost je naštěstí bez zranění

Krátce před nedělní půlnocí přijali hasiči na tísňové lince oznámení o požáru uvnitř rodinného domu v Jindřichovicích na Sokolovsku. V době příjezdu první jednotky na místo zásahu se oheň již rozšířil na celé vrchní patro domu a na střechu. Velitel zásahu si tak vyžádal na místo další posilové jednotky. Kvůli rychlému a masivnímu rozšíření požáru uvnitř domu bylo možné zasahovat pouze z vnějšku a za použití výškové techniky. Podle majitelky objektu se uvnitř nikdo nenacházel, přítomnost osob vyloučili hasiči i následným průzkumem všech částí domu. Pod kontrolu dostali hasiči až po více než třech hodinách zásahu, na místě zůstali až do konečné likvidace v pondělí v dopoledních hodinách. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Předběžná škoda je odhadnuta na tři miliony korun, proč začalo hořet zjišťuje vyšetřovatel požárů.

Zasahující jednotky:

HZS Kraslice (CAS 20 T815, CAS 30 T815-7)

HZS Sokolov (CAS 20 Scania, AŽ 30 Iveco)

HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania)

JSDH Rotava (CAS 20 T815, CAS 32 T815)

JSDH Jindřichovice (DA 12)

JSDH Vintířov (CAS 30 Scania)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje