Oproti minulým letům v Karlovarském kraji v průběhu babího léta výrazně narostl počet venkovních požárů trávy a lesních porostů

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.10.2018
pozarohen-les2.jpg
Od začátku října 2018  do polovina měsíce zasahovali hasiči u 18 případů požárů lesních porostů, trávy, listí, okrasných dřevin u domů či klestí.

ViewImage-(5).jpg

pozar-lesa.jpgVšechny tyto požáry se obešly bez škody a byly spíš menšího rozsahu. Důvodem takto vysokého počtu venkovních požárů může být mimo jiné i slunečné a suché počasí během takzvaného babího léta.

inorma2.jpgVe stejném období v roce 2017 řešili hasiči jeden případ lesního požáru, o rok dříve na začátku října rovněž jeden požár trávy. Jedná se tak o výrazný nárůst.

pocasi.jpgDokud bude trvat slunečné počasí, je na místě větší opatrnost při používání otevřeného ohně ve venkovním prostředí, všude je plné suché trávy a suchého spadaného listí, kdy riziko vzniku požáru v tomto období je velmi vysoké. Podzim je časem, kdy zahrádkáři či majitelé domů pálí suchý biologický odpad, v těchto případech je nutné důkladně zabezpečit, aby se oheň z místa pálení nikam dál nerozšířil, pokud se již tak stane, tak bez zbytečného odkladu ihned volat hasiče.

ViewImage-(4).jpg

hasic-obr3.jpgPožáry lesního porostu, trávy či listí likvidovali hasiči během října v Teplé, Těšovicích, Hradišti, Šindelové, Ostrově, Kynšperku, Bukovanech, Kladské, Rotavě, Valči, Kraslicích, Vernéřově, Horním Slavkově či Karlových Varech.

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj
Foto: HZS Karlovarský kraj