Osobní automobil narazil čelně do protijedoucího kamionu

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.09.2019 | Cheb/Karlovarský kraj
Osobní automobil narazil čelně do protijedoucího kamionu

Na hrázi jesenické přehrady narazilo osobní auto čelně do protijedoucího kamionu

Nehoda si vyžádala jeden lidský život, řidič kamionu je bez zranění 

Vážná dopravní nehoda se stala na silnici z Chebu na Mariánské Lázně přímo na hrázi vodní nádrže Jesenice v pondělí po deváté hodině dopoledne. Čelně se zde srazilo osobní auto s kamionem. Po nárazu začalo osobní auto hořet, nákladní auto se převrátilo na bok a spadlo z hráze do vody. V době příjezdu hasičů na místo bylo osobní auto celé zasažené požárem, po uhašení plamenů nalezli hasiči uvnitř vraku tělo řidiče, které museli vyprostit s použitím vyprošťovacích nástrojů. Z převráceného kamionu řidič vylezl sám bez zranění.

Hasiči ohraničili kamion ve vodě nornými stěnami, aby zabránili úniku provozních kapalin do vody. Řídící důstojník vyžádal na místo potápěče z pražské stanice hasičů, který pomáhali odtahové službě zajistit nákladní auto ve vodě prostředky pro vyproštění. Během odpoledne se podařilo vytáhnout návěs kamionu z vody bez poškození palivových nádrží, k úniku do přehrady tak nedošlo.

Po částečném vyložení převáženého nákladu z návěsu bylo možné ve večerních hodinách vyprostit také samotný návěs. Část nákladu zůstala ve vodě, ten budou hasiči vynášet během úterního dopoledne. Po celou dobu zásahu zůstávají norné stěny položeny na vodní hladině. V průběhu zásahu spolupracovali hasiči se zástupci odboru životního prostředí a pracovníky podniku Povodí Ohře.

Na místo byla vyžádána také záchranná vodní služba, která slouží na přehradě Jesenice. Provoz v místě nehody byl na hrázi vodního díla zcela zastavený až do nočních hodin, v úterý dopoledne byl během vynášení nákladu z vody opět zastavený.

Zasahující jednotky:

HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 24 Scania, CAS 30 T815-7, VEA Toyota, motorový člun)

HZS Sokolov (CAS 20 T85, týlový kontejner)

HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania, AJ 35)

JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)

JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault)
Zdroj: HZS Karlovarského kraje