Pět dní pomáhali hasiči kolegům z Plzeňského kraje při likvidaci ohniska ptačí chřipky

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2023 | Brod nad Tichou/ Plzeňský kraj

Úkolem vyslaných hasičů bylo vynášet drůbež ze všech hal velkochovu

Na žádost kolegů z Plzeňského kraje v rámci mezikrajské výpomoci odjeli hasiči z Karlovarského kraje do Brodu nad Tichou. Zde probíhala likvidace ohniska ptačí chřipky ve velkochovu drůbeže, jednalo se o více než 700 tisíc kusů zvířat.

Celkem pětkrát odjela skupina složená z hasičů z profesionálních stanic v Karlovarském kraji do sousedního kraje. Celkem 97 hasičů zde bylo nasazeno na vynášení drůbeže ze všech hal velkochovu. Celý zásah byl vedený v režimu vytyčené nebezpečné zóny, do které bylo možné vstoupit a pracovat pouze v ochranných prostředcích.

Po ukončení činnosti každý z hasičů prošel dekontaminačním stanovištěm. Podobný zásah probíhal v únoru 2017 také na Chebsku, kde bylo rovněž nařízeno ze dvou chodů zlikvidovat veškerou drůbež.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje