Po silvestrovských oslavách hořel v ulicích Karlovarského kraje odpad

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.01.2019
Po silvestrovských oslavách hořel v ulicích Karlovarského kraje odpad


Celkem 18 požárů likvidovali hasiči Karlovarského kraje  v průběhu silvestrovských oslav a příchodu nového roku.
5.jpg

V naprosté většině se jednalo o odpad po zábavní pyrotechnice, tedy bez škody. Stejně tak příčinou u většiny těchto událostí je použití zábavní pyrotechniky.

1.jpg

pozar-ohen3.pngUž v podvečer vyjížděli hasiči v Chebu do garáží obchodního centra ke spuštěnému požárnímu poplachu, který měla podle správce centra aktivovat právě pyrotechnika. V Chebu pak tři jednotky hasičů zasahovali u požáru odpadu na balkoně bytového domu, požár způsobila odpálená petarda.

pozar-ohen3.pngV Habartově dvě jednotky hasičů zasahovali u požáru krycí plachty na lešení. Odpad v kontejnerech či zbytky po vypálené pyrotechnice pak v průběhu noci hořely v Ostrově, Toužimi, Sokolově či Karlových Varech.

pozar-ohen3.png
V Lokti hasiči likvidovali požár stromu, stejně tak ve Skalné, u Bečova zase hořel balík slámy.

2.jpg

nehoda22.pngKromě požárů zasahovali hasiči poslední den starého roku u dopravní nehody v Karlových Varech a na silnici D6, pomáhali s transportem osoby pro záchrannou službu v Plesné a zajišťovali přistání vrtulníku v Sokolově.

Oproti loňskému přelomu starého a nového roku se jedná o nárůst počtu událostí, stejně jako před rokem se ale většina zásahů obešla bez větších škod i zranění.
 
 7.jpg
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj  - Foto: HZS Karlovarský kraj

FOTOGALERIE