Požár pneumatik na Karlovarsku nechali hasiči kontrolovaně vyhořet. U požáru na hranici tří krajů zasahovali hasiči z Karlovarska, Ústecka i Plzeňska

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

26.02.2018
Požár pneumatik na Karlovarsku nechali hasiči kontrolovaně vyhořet. U požáru na hranici tří krajů zasahovali hasiči z Karlovarska, Ústecka i Plzeňska
burning-158881__340.png
Uskladněné pneumatiky v zemědělském objektu v obci Chlum u Pšova na Karlovarská začaly hořet v neděli, 25.2. 2018, v podvečer.

dd.jpg

Na místo byli vyslání hasiči ze tří krajů, místo je totiž na rozhraní Karlovarska, Ústecka a Plzeňska, dle dohody o mezikrajské pomoci tak v rámci poplachového plánu u požáru zasahovali hasiči z Toužimi, Žlutic, Karlových Varů a Štědré a zároveň z Lubence v Ústeckém kraji a z Manětína z Plzeňského kraje.

dddd.jpg

V době příjezdu hasičů na místo události byla požárem zasažený jeden zemědělský objekt o rozměrech 15 x 30 metrů, uvnitř hořely naskladněné pneumatiky a vlivem požáru se již propadla střecha. Hasiči po domluvě s uživatelem nechali již zasaženou část objektu kontrolovaně dohořet, před požárem chránili okolí.

xxcd.jpg
Situaci na místě komplikoval silný mráz, použité požární hadice i během krátkého přerušení hašení prakticky okamžitě zamrzali. Zásah trval až do půlnoci, v pondělí ráno se pak na místo zásahu vrátil vyšetřovatel požárů. Uživatel neuvedl žádnou škodu, příčina je v šetření.

YX.png
Zasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 30 T815-7, VEA Toyota)
HZS Toužim (CAS 20 T815)
JSDH Žlutice (CAS 20 T815)
JSDH Štědrá (CAS 15 Man)
JSDH Lubenec (CAS 32 T815)
JSDH Manětín (CAS 15 MB Atego, CAS 24 Š706)
 
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj  

Foto: HZS Karlovarský kraj