Požár zcela zničil byty pod střechou

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.03.2020 | Mariánské Lázně/ Karlovarský kraj
Požár zcela zničil byty pod střechou

Škoda je předběžně odhadnuta na 20 milionů korun 

Bytový dům vyhořel v noci z pátku na sobotu v Mariánských Lázních. Hořet začalo v podkroví a oheň zasáhl všech šest bytů a také střechu domu. Hlášené o požáru přijali hasiči na tísňovou linku krátce po třetí hodině ráno. Když na místo dorazila první jednotka ze stanice Mariánské Lázně, hořela již celá střecha pětipatrového domu. Hasiči začali s hasebními pracemi uvnitř domu, z koše automobilového žebříku, zároveň bylo nutné evakuovat obyvatele domu. Těch bylo celkem devět a zázemí našli v recepci vedle stojícího hotelu. Protože v podkrovních bytech se začaly propadat stropy a střecha domu a také s ohledem na místo požáru v centru města si velitel zásahu vyžádal na místo další posilové jednotky včetně další výškové techniky a také vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu. Na místě tak zasahovalo dvanáct jednotek hasičů. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu až v ranních hodinách, celé dopoledne pak hasiči rozebírali zničené konstrukce v podkroví a dohašovali skrytá ohniska. Odpoledne si místo požáru převzal správce objektu s tím, že je nutné provádět pravidelné kontroly až do neděle.

Dům je po požáru neobyvatelný, pro tři evakuované osoby bylo nutné prostřednictvím starosty města Mariánské Lázně zajistit náhradní ubytování.

Během zásahu se zranil jeden zasahující hasič, na místo byla povolaná záchranná služba, která hasiče převezla na ošetření do nemocnice.

Předběžná škoda je odhadnuta na dvacet milionů korun, příčina požáru je v šetření. Na místo události si vyšetřovatel požárů vyžádal specialisty z Technického ústavu požární ochrany Praha.

Zasahující jednotky:

HZS Mariánské Lázně, Cheb, CHZ Sokolov, Tachov, Toužim, JSDH Drmoul, Teplá, Dolní Žandov, Tři Sekery, Lázně Kynžvart, Milíkov, Chodová Planá.
Zdroj: HZS Karlovarského kraje