Požár zcela zničil seník v Loužku na Chebsku

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.09.2021 | Loužek/ Karlovarský kraj
Požár zcela zničil seník v Loužku na Chebsku

Hasiči nechali uskladněné balíky sena kontrolovaně vyhořet 

Krátce před osmou hodinou večer 26.9.2021 přijali hasiči na tísňovou linku hlášení o požáru balíků sena uskladněných v seníku v Loužku na Chebsku. Během několika následujících minut na tísňovou linku volali další oznamovatelé, kteří požár viděli i z velké dálky. Operační středisko tak vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyslalo sedm jednotek hasičů.

První jednotka hasičů byla na místě za třináct minut od nahlášení, v tu dobu již oheň zasáhl celou plochu seníku, požárem se propadla střecha a část zdí. Navíc v zadní části objektu bylo požárem poškozené vedení elektrické energie. Seník je samostatně stojící objekt, s ohledem na rozvoj požáru, zasažení celého objektu a již prakticky zničené stavby seníku rozhodl velitel zásahu, že balíky slámy nechá kontrolovaně vyhořet.

Hasiči tak chránili okolí požáru, na místě zůstali celou noc a kontrolovali vyhoření balíků. Do ranních hodin vyhořela většina z uskladněných balíku sena, i zbytek nechávají hasiči kontrolovaně dohořet, na místě stále zůstávají minimálně do úterního rána.

V seníku bylo uskladněno podle majitele 800 balíků slámy. Příčiny a výše škody je v šetření.

Zasahující jednotky:

HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, VEA Toyota)

HZS SŽ Cheb (CAS 30 Scania, TEA Toyota)

HZS Sokolov (CAS 30 T815-7)

JSDH Skalná (CAS 24 Renault)

JSDH Hazlov (CAS 32 T815)

JSDH Kynšperk (CAS 30 T815-7)

JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault)


Video zde:


Zdroj: HZS Karlovarského kraje