Přehled zásahů hasičů Karlovarského kraje

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.10.2017
Přehled zásahů hasičů Karlovarského kraje

kv2.jpg73390_8e8c7.jpg
Během víkendu, 14.-15.10 2017, zasahovali hasiči Karlovarského kraje celkem u jedenácti dopravních nehod, v jednom případě museli i vyprošťovat. 

staze.jpg

Neobvyklou dopravní nehodu řešili hasiči od sobotního poledne v obci Andělská Hora na Karlovarsku. Nákladní auto převážející uhlí zde spadlo do požární nádrže. Z vozidla se do vody vysypal náklad a také začaly unikat provozní kapaliny. Pro vyproštění samotného auta musel majitel zavolat jeřáb, hasiči řešili především uniklé látky do vody. Zvažovali nasazení i takzvaného olejového separátoru, který dokáže sbírat uniklé látky z vodní hladiny. Protože se jednalo o uzavřenou nádrž, odkud kontaminovaná voda nikam neodtéká, zvolili hasiči po dohodě se majitelem vodní nádrže jiný postup. Hladinu nádrže zasypali hasiči sorbentem, který do sebe umí nasáknout uniklé látky, následně bude odčerpána veškerá voda z nádrže a provedeno vyčištění.

hhhg.jpg

staze.jpg
Kromě této nehody zasahovali hasiči během víkendu u dalších deseti dopravních nehod. Nejvážnější se stala mezi Chebem a Hazlovem, kde po srážce dvou osobních aut museli hasiči jednu zraněnou osobu vyprostit s použitím vyprošťovacích nástrojů. Na místo byl povolán vrtulník, kvůli závadě ale nepřiletěl a dvě zraněné osoby tak odvezla sanitka, z toho jednu do Německa. Silnice byla po dobu vyprošťování zcela uzavřena.

h.jpg

staze.jpg
Zranění si vyžádala také nehoda motorkáře u Rudolce na Sokolovsku, a nehoda cyklisty v Mariánských Lázních, kterého transportoval do nemocnice vrtulník.

kk.jpg

staze.jpg
U ostatních nehod hasiči především likvidovali uniklé provozní kapaliny na silnici. Takto zasahovali v Chebu, Karlových Varech, Mariánských Lázních, Aši či v Sokolově.


 

 

 

 

Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj