Převrácený kamion blokoval provoz

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.07.2019 | Krásna/Karlovarský kraj
Převrácený kamion blokoval provoz

Hasiči museli ručně vyházet náklad písku, poté bylo možné nákladní auto vyprostit

Kamion převážející písek se převrátil v pondělí před poledne na silnici z Krásna na Sokolovsku směrem na Plzeň. Nákladní auto zůstalo ležet na krajnici, částečně mimo vozovku. Nehoda se stala v prudké zatáčce. Hasiči tak po příjezdu na místo požádali policii, aby zcela uzavřela v místě nehody provoz. Ten byl obnovený až po více než pěti hodinách. Hasiči se postarali o zraněného řidiče, kterého si převzala záchranná služba. Museli také zamezit úniku provozních kapalin z havarovaného auta. Pro převrácení kamionu zpět na kola přijeli dva vyprošťovací speciály, ještě předtím hasiči ručně vyházeli písek z návěsu, aby auto odlehčili. Po převrácení a naložení na odtahovou službu provedli hasiči závěrečný úklid vozovky, aby mohl být obnovený provoz.

Zasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 20 Scania)

JSDH Horní Slavkov (CAS 20 T815)

JSDH Bečov (DA Ford)
Zdroj: HZS Karlovarského kraje