Při dopravních nehodách v Karlovarském kraji během víkendu se devět lidí zranilo, jedno malé dítě pak na místě zemřelo

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2018

Od pátku, 29.6. 2017 do pondělí, 2.7.2018  zasahovali hasiči v Karlovarském kraji u sedmi dopravních nehod. Při nich se celkem devět osob zranilo a jedno tříleté dítě zemřelo.

nehoda-aut.jpg skon.jpg
kv3.jpg
Tragická dopravní nehoda se stala v sobotu, 30.6. 2018, odpoledne v Aši, kde osobní auto srazilo malé dítě. I přes rychlou pomoc záchranářů dítě na místě zemřelo, přivolaný vrtulník tak byl odvolaný během letu. Hasiči se stanice Aš zajistili místo nehody, na místě bylo rovněž nutné poskytnout první psychickou pomoc.

nehoda-aut.jpg bmw-karavan.png  zdravot-pom2.jpgvrt.jpg
Další vážná nehoda se pak stala v neděli, 1.7. 2018, po poledni na hraničním přechodu Svatý Kříž. Zde se srazilo osobní auto s obytným vozidlem. Při této nehodě se zranilo pět osob, z toho tři děti. Nejvážněji zraněné dítě bylo transportováno do nemocnice letecky. Na místě kromě chebských hasičů a záchranná služby zasahovali rovněž kolegové záchranáři z Německa, včetně německého vrtulníku.

nehoda-aut.jpg motorja2.jpg vrt.jpgzdravot-pom2.jpg
Letecká záchranná služba byla v neděli 1.7. 2018, povolána také k dopravní nehodě u Ostrova, kde se srazilo osobní auto s motorkou, vrtulník transportoval motorkáře.

nehoda-aut.jpg strom.jpg
U Hranic pak 1.7. 2018, narazilo osobní auto do stromu, u Nejdku se jedno osobní auto převrátilo na střechu.

nehoda-aut.jpgolej2.jpg
V Mariánských Lázních pak v neděli 1.7.2018 z havarovaného osobního auta unikalo větší množství oleje na vozovku.

nehoda-aut.jpg bus-side-view_318-47219.jpgolej2.jpg
Poslední nehoda se stala v pondělí, 2.7. 2018 v ranních hodinách u Teplé, kde se srazilo osobní auto s autobusem. V autobuse kromě řidiče nejel žádný cestující. Při nehodě došlo k poškození nádrže autobusu a provozní kapaliny vytekly ven na silnici a částečně do potoka podél cesty. Hasiči se tak starali o únik, na místo povolali rovněž zástupce odboru životního prostředí.

U všech nehod bylo nutné na nezbytně nutnou dobu omezit provoz pro ostatní motoristy.

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj