Při požáru bytu se jedna osoba nadýchala kouře

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Při požáru bytu se jedna osoba nadýchala kouře

Ve čtvrtek 17.ledna 2019, během likvidace požáru domu u sokolovské chemičky /viz informaci:https://www.hasici.cz/zhave-aktuality/Z-regionu/Karlovarsky-kraj/V-opustenem-dome-v-Sokolove-zacalo-hore/ obdrželi hasiči informaci o dalším požáru v Sokolově a to v bytě panelového domu.

TT.jpg

Na místo tak byly vyslány tři jednotky hasičů z první události a další posilové jednotky z okolí včetně výškové techniky z Karlových Varů.

T.jpg

První jednotka na místě události potvrdila, že se jedná o požár bytu v nejvyšším patře sedmipodlažního panelového domu. Uvnitř hořícího bytu nikdo nebyl, před příjezdem hasičů na místo dům opustilo několik obyvatel.

TTZ.jpg

Hasiči během krátké doby zlikvidovali plamenné hoření v pokoji zasaženého bytu a začali odvětrávat zakouřené prostory. Bylo nutné zkontrolovat také byty na patře, kde hořelo, a také byty pod místem požáru. Nikam jinam se oheň nestihl rozšířit.

TZ.jpg

Požár si vyžádal jednu zraněnou osobu, obyvatelka hořícího bytu se nadýchala kouře a navíc byla ve špatném psychickém stavu, velitel zásahu tak povolal posádku záchranné služby, která si ženu v pokročilém stádiu těhotenství převzala a odvezla do nemocnice.

TTTT.jpg

Protože hasiči prohlásili vyhořelý byt na neobyvatelný, starostka města Sokolov okamžitě zařídila rodině náhradní ubytování. Předběžná škoda je odhadnuta na 500 tisíc korun, příčina požáru je v šetření.

hasic-auto5E.jpgZasahující jednotky:
HZS Sokolov (CAS 20 T815)
HZS Karlovy Vary (AŽ 40 Iveco)
JSDH Chodov (CAS 20 T815)
JSDH Březová (CAS 20 T815)
JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)
JSDH Vintířov (CAS 30 Scania)
JSDH Horní Slavkov (CAS 20 T815)
JSDH Habartov (CAS 20 T815)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj- Foto: HZS Karlovarský kraj