Při požáru statku v Zádubu zemřel jeden člověk a uteklo dvanáct koní

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2019
Při požáru statku v Zádubu zemřel jeden člověk a uteklo dvanáct koní

Bývalé zemědělské stavení v Zádubu u Mariánských Lázní, které dnes slouží pro ustájení koní a uskladnění různého materiálu, začalo hořet ve středu 2.ledna 2019 odpoledne.

ViewImage-(16).jpg

V době příjezdu hasičů na místo hořelo uvnitř haly, odkud uteklo dvanáct koní do okolního terénu. Jednoho hasic2.jpgkoně hasiči vyvedli z haly ven, dalších pět ponechali v jejich boxech, kde požárem ani jeho zplodinami nebyla zvířata ohrožena.

ViewImage-(17).jpg

Do půl hodiny od nahlášení měli hasiči požár pod kontrolou. Od majitelů objektu měli hasiči informaci, že uvnitř smrt.jpgobjektu by se měla nacházet jedna osoba, průzkumem během likvidace požáru hasiči našli tělo muže, kterému už nebylo možné pomoct. Z haly bylo nutné vynést větší množství uskladněných věcí a také v konstrukci haly najít všechna skrytá ohniska.

ViewImage-(18).jpg
Likvidace požáru se tak protáhla do půlnoci, v ranních hodinách pak hasiči místo požáru ještě jednou zvire-kun.jpgzkontrolovali. Ještě během noci se podařilo najít a odchytit všechny koně, které si převzal majitel. Výše škody a příčina požáru je v šetření.

ViewImage-(19).jpg

hasic-aut.jpgZasahující jednotky:
HZS Mariánské Lázně (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7)
JSDH Teplá (CAS 20 Man, CAS 32 T815)
JSDH Mnichov (CAS 32 T815)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj  - Foto: HZS Karlovarský kraj