Příčinou požáru domu je závada na baterii elektro koloběžky

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.08.2023 |  Karlovy Vary/ Karlovarský kraj
Příčinou požáru domu je závada na baterii elektro koloběžky

Výše škody je odhadnuta na tři a půl milionu korun

Požár rodinného domu nahlásili svědci z okolí v sobotu odpoledne. Na místo vyslalo operační středisko čtyři jednotky hasičů. Ti potvrdili, že oheň zasáhl horní část objektu včetně střechy. Průzkumem bylo vyloučeno, že by uvnitř domu byly nějaké osoby.

V průběhu hašení bylo nutné zastavit přívod plynu do objektu, zásah komplikoval i propadlý strop v horním patře. Po dvou hodinách zásahu dostali hasiči požár pod kontrolu, do večerních hodin pak pokračovali v prohrabávání vyhořelých částí domu a dohašování skrytých ohnisek.

Vyšetřovatel požárů pracuje s pravděpodobnou verzí příčiny, kterou je technická závada na baterii elektro koloběžky. Ta byla umístěna na balkoně domu v prvním podlaží, kde požár vznikl.

Výše škody způsobená požárem je odhadnuta na 3,5 milionu korun.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, AŽ 40 Iveco)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Chodov (CAS 20 T815)

JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje