Provoz na silnici téměř osm hodin blokovala převrácená cisterna s benzínem

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.04.2017
Provoz na silnici téměř osm hodin blokovala převrácená cisterna s benzínem

Drobný únik benzínu stíhali hasiči zachytávat, únik na místě kontrolovali také zástupci odboru životního prostřední. 
asecw.jpg

Cisterna převážející 28 tisíc litrů benzínu havarovala ve čtvrtek 13.dubna 2017 před druhou hodinou odpoledne na silnici č. 13 z Boče směrem na Chomutov. Při nehodě se převrátila na bok a z přepadů začal drobně unikat benzín. Přivolaní hasiči začali jímat drobný únik nebezpečné látky, zároveň společně s policií zcela uzavřeli provoz na silnici.
ztr.jpg
S ohledem na nebezpečnost převážené látky po celou dobu zásahu jistili cisternu připravenými vodními a pěnovými proudy, velitel zásahu na místo povolal také kombinovaný hasicí vůz ze stanice v sokolovské chemičce, který disponuje velkou zásobou hasicího prášku. Protože cisterna ležena převrácená na boku, kde jsou vypouštěcí ventily, museli hasiči najít jiné místo, odkud bylo možné všechen benzín přečerpat do náhradní cisterny.
ztzt.jpg
Po přečerpání byl provoz na silnici na krátkou dobu zprovozněn, aby mohli odjet kamiony čekající v kolonách v obou směrech před nehodou. Pro samotné vyproštění převráceného nákladního auta bylo potřeba provoz opět uzavřít. Plně průjezdná byla silnice po téměř osmi hodinách zásahu. Únik na místě kontrolovali také zástupci odboru životného prostředí, hasičům se dařilo po celou dobu benzín zachytávat, do půdy tak neunikla žádná látka.

Zasahující jednotky:

HZS Klášterec (CAS 20 Man)

HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania, CAS 30 T815-7, TA CH Iveco)

HZS CHZ Sokolov (KHA 24 Scania, TA CH Scania)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Hájek (CAS 32 T815)

JSDH Stráž nad Ohří (CAS 24 T815)

JSDH Klášterec (CAS 32 T148)  


 


 

Martin Kasal

Tiskový mluvčí

HZS Karlovarského kraje