S požárem skládky odpadu bojovalo patnáct jednotek hasičů

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.06.2017
S požárem skládky odpadu bojovalo patnáct jednotek hasičů

Pod kontrolu dostali hasiči oheň po pěti hodinách, dohašování trvalo další hodiny 
t.jpg

Hořet na skládce komunálního odpadu u Vintířova na Sokolovsku začalo ve čtvrtek 15.června 2017 ve dvě hodiny odpoledne. Stoupající kouř z požáru bylo možné vidět kilometry daleko. Požár dokonce viděl pilot letadla, které přistávalo na karlovarském letišti, informace o požáru do pilota pak letištní hasiči předali na karlovarské operační středisko.
tt.jpg
To vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu, na místě postupně zasahovalo patnáct jednotek hasičů. Kromě požární vody bylo nutné na místo zásahu dopravit i velké množství pěnidla, pokrýt hořící odpad vrstvou pěny je účinný způsob likvidace takovéhoto požáru. Hasiči museli téměř celou dobu pracovat v dýchací technice, na místě tak byla i dva protiplynová zásahová vozidla se zásobou tlakových lahví se vzduchem pro dýchací přístroje. Kvůli složitému pohybu zasahujících hasičů v hromadách odpadků velitel zásahu požadoval na místo vrtulník pro hašení ze vzduchu, ten ale ve stejnou dobu zasahoval při pátrací akci jinde v republice a nemohl tak přiletět.
lll.jpg
Na pomoc s rozhrabováním hořícího odpadu byly na místo povolány kolové nakladače. Po pěti hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu, po osmi hodinách se mohla většina jednotek vrátit na základny, na místě zůstali hasiči z Vřesové,  kteří pokračovali v dohašování ohnisek. Kontrola místa požáru pak pokračovala až do nočních hodin.

Zasahující jednotky:

HZS Sokolov, CHZ Sokolov, Kraslice, Karlovy Vary, Cheb

HZSp SUAS Vřesová

JSDH Chodov, Vintířov, Horní Slavkov, Nejdek, Stará Role, Březová, Nová Role, Rotava, Pozorka


 

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarského kraje Foto: HZS Karlovarského kraje