Silný vítr lámal a vyvracel stromy v Karlovarském kraji Během tří hodin zasahovali hasiči u více než sedmi desítek událostí

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.09.2018
a16.pngSilný vítr zasáhl v neděli, 23.září 2018  večer území Karlovarského kraje. Během noci z neděle na pondělí 24.září 2018  hasiči v kraji zasahovali u stovky událostí, kdy nejčastěji vítr vyvracel a lámal stromy.

ViewImage-(5).jpg

Ty nejčastěji blokovaly průjezd na silnicích, v několika případech pak spadly na zaparkovaná auta. Vítr také na několika místech v kraji poškodil vedení elektrické energie. V Březové na Karlovarsku poskytli hasiči v jednom domě elektrocentrálu pro obnovení přívodu elektřiny nezbytnou pro lékařské přístroje jedné obyvatelky.

ViewImage.jpg

Jinde v kraji nebylo nutné kvůli ohrožení zdraví či života řešit výpadek přívodu elektřiny. Během noci pak hasiči zasahovali také u pěti dopravních nehod, z toho u dvou železničních, kdy u Pomezí a u Františkových Lázní najel vlak do stromu spadlého na koleje a do spadlé troleje. Obě tyto železniční nehody se obešly bez zranění.

ViewImage-(2).jpg

V Ostrově na Karlovarsku pak hasiči řešili společně s firmou provádějící rekonstrukci budovy základní školy stržené krycí plachty na odkryté střeše. U Nové Role blesk zapálil na čtyřech místech trávu, v Chebu, Chodově či Ostrově hasiči odčerpávali vodu nebo čistili zanesené propustky.

ViewImage-(9).jpg

Nejvíce událostí řešili hasiči mezi sedmou a desátou hodinou večer, kdy vyjížděli k více než sedmi desítkám hlášených událostí. Celkem během noci vyjížděli k téměř stovce případů.

ViewImage-(5)hl.jpg

Následky větru likvidovalo deset jednotek profesionálních hasičů a 36 jednotek dobrovolných hasičů.
V souvislosti s uvedenými zásahy neevidují hasiči žádnou zraněnou osobu.

hasic-aut.jpgZasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary, Aš, Sokolov, Mariánské Lázně, Cheb, Kraslice, Toužim, CHZ Sokolov
HZSp SŽDC Cheb, SUAS Vřesová
JSDH Nejdek, Tři Sekery, Chodov, Žlutice, Horní Slavkov, Bukovany, Libá, Útvina, Drmoul, Jindřichovice, Valeč, Chyše, Verušičky, Hájek, Teplá, Oloví, Lázně Kynžvart, Královské Poříčí, Březová (KV), Cheb Háje, Dolní Žandov, Tašovice, Krajková, Stanovice, Bečov, Skalná, Stará Role, Ostrov, Mnichov, Březová (SO), Nová Role, Kynšperk, Pozorka, Merklín, Kraslice, Krásná, Bochov

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj
Foto: HZS Karlovarský kraj