Těžký sníh lámal a vyvracel stromy

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.04.2022 | Karlovarský kraj
Těžký sníh lámal a vyvracel stromy

Přes pět desítek událostí v souvislosti s počastím řešili hasiči v průběhu páteční noci

Husté sněžení, které v noci z pátka na sobotu zasáhlo Karlovarský kraj, přineslo těžký mokrý sníh. Jeho nápor nevydrželo množství stromů. Hasiči tak od jedenácti hodin v noci do šesti hodin ráno zasahovali u 54 událostí, z nichž odstranění spadlého stromu bylo v padesáti případech. Kromě těchto událostí hasiči vyjížděli pomoc zajistit náhradní zdroj elektrické energie do domova seniorů v Karlových Varech, třikrát pak zasahovali u dopravních nehod. V Údolí u Lokte a v Horním Slavkově narazilo osobní auto do stromu, který spadl na vozovku před projíždějícím vozidlem. Nehody se obešly bez zranění.

Těžký mokrý sníh lámal a vyvracel stromy na celém území kraje. První výjezd hasičů byl v jedenáct hodin v noci z pátka na sobotu, kdy vyjížděli ke Stanovicím. Následovaly další výjezdy k popadaným stromům v Bečově nad Teplou, u Vojtanova, Horního Slavkova, Tepličky, Lubů, Otročína, Potůčků, Krásné a na dalších místech. Provoz byl blokovaný například na silnici I/20 mezi Karlovými Vary a Bečovem, kde hasiči postupně odstranili před tři desítky popadaných stromů. Téměř u každého výjezdů hasiči řešili takzvanou vícenásobnost, tedy odstranili více popadaných stromů na více místech. U Chebu pak odstraňovali spadlé stromy na koleje, žádnou železniční dopravní nehodu v průběhu noci hasiči hlášenou neměli.

Všechny řešené události jsou bez zranění. V několika případech stromy spadly na dráty elektrického vedení. Předpoklad je, že další události budou hasičům nahlášeny ještě v průběhu sobotního dne.

Za řešení nočních výjezdů v souvislosti se sněžením se podílelo šest jednotek profesionálních hasičů a dvacet šest jednotek dobrovolných hasičů.

mapa stromy.jpg

Zdroj: HZS Karlovarského kraje