U Mariánských Lázní vykolejil nákladní vlak

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.07.2019 | Mariánské Lázně/Karlovarský kraj
U Mariánských Lázní vykolejil nákladní vlak

Nehoda se obešla bez zranění. Provoz na železnici je zastavený

Železniční souprava tvořená dvěma lokomotivami a šestnácti vagony vykolejila odpoledne u Mariánských Lázní. Nehoda se stala na hlavní železniční trati z Mariánských Lázní na Plzeň. Provoz na trati je zastavený. Nákladní vlak převážel sypký vápenec. Jedenáct vagonů skončilo mimo kolejový svršek, část převáženého materiálu se vysypala.

Nehoda se stala v místě stavby nové silnice, na stavbě v době nehody bylo několik dělníků. Jednoho z nich na místě zkontrolovala záchranná služba. Na místě zasahovalo 6 jednotek hasičů. Ti zajistili místo nehody, průzkumem vyloučili možnost osob pod převrácenými vagony. Místo události si po příjezdu převzali drážní hasiči. Ti zajišťují pro potřeby vyšetřování osvětlení prostoru nehody.

Zároveň pro vyproštění vlaku povolali na místo těžkou vyprošťovací techniku. Samotné vyproštění bude probíhat v následujících dnech. Poté bude možné posoudit celý rozsah poškození kolejí i trakčního vedení. Příčinu nehody zjišťuje policie a drážní inspekce.

Zasahující jednotky:

HZS Mariánské Lázně (CAS 20 Scania)

HZS Cheb (CAS 20 Scania)

HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania)

JSDH Drmoul (CAS 32 T815)

JSDH Tři Sekery (CAS 24 L101)

JSDH Teplá (CAS 20 Man)
Zdroj: HZS Karlovarského kraje