U Mezirolí havarovalo jedno auto, záchranáře zalarmoval automatický systém eCall

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.03.2019

nehoda44.png  ecall-logo.png
Jedno osobní auto havarovalo 20.března 2019 na silnici z Karlových Varů směrem na Mezirolí. Auto bylo vybaveno automatickým tísňovým voláním eCall. Právě tento systém zaznamenal náraz auta a do centra systému vyslal informaci o havárii i o tom, že v autě je jedna osoba.

wh.jpg

Protože se nepodařilo navázat zpětnou vazbu na řidiče, byla událost v systému zavedena jako nehoda s vyproštěním. Na místo tak byly vyslány všechny základní složky IZS.

w.jpg

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, řidič byl mimo vozidlo. Hasiči ze stanice Karlovy Vary tak zajistili místo nehody, provedli odpojení akumulátoru, zkontrolovali únik provozních kapalin.

ww-(1).jpg

Pro hasiče v KV kraji se jednalo o první aktivaci pomoci prostřednictvím systému eCall.

Zasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 24 Scania)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj - Foto: HZS Karlovarský kraj