U Oloví hořel les v prudkém kopci

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.06.2020 | Oloví/ Karlovarský kraj
U Oloví hořel les v prudkém kopci

Kvůli hašení byla omezena doprava na železnici

Hořet začalo u Oloví na Sokolovsku ve středu v podvečerních hodinách. Požár lesa se šířil ve velmi nepřístupném terénu, v prudkém svahu nad železnicí podél silnice z Oloví na Kraslice. Především kvůli nepřístupnému terénu bylo na místě potřeba větší množství jednotek hasičů. Oheň zasáhl plochu zalesněnou smrkovými sazenicemi. Plamenné hoření se hasičům podařilo dostat pod kontrolu za hodinu a půl od nahlášení, dál ale bylo nutné rozhrabávat požářiště a prolévat stále doutnající místa vodou. Kvůli pohybu hasičů v kolejišti pod místem požáru byl na nezbytně nutnou dobu zcela zastavený provoz na železnici, po lokalizaci požáru projížděly vlaky místem zásahu sníženou rychlostí a používali zvukovou signalizaci. Ve večerních hodinách si místo požáru převzali lesníci, ve čtvrtek ráno pak požářiště znovu zkontrolovali hasiči s termokamerou. Žádné prohořívající místo nalezeno nebylo, požár tak byl zlikvidován.

I přes avizované dešťové přeháňky zůstávají lesní porosty velmi suché a každé ohniště se může velmi rychle rozšířit na velkou plochu. Stále tak platí výzva hasičů, aby se všichni chovali maximálně zodpovědně a zbytečně nezvyšovali riziko vzniku požáru v lesích.

Zasahující jednotky:

HZS Kraslice (CAS 30 T815-7, čtyřkolka Polaris)

HZS Sokolov (CAS 30 T815-7)

JSDH Oloví (CAS 20 T815)

JSDH Kynšperk (CAS 30 T815-7)

JSDH Kraslice (CAS 32 T815)

JSDH Habartov (CAS 20 T85)

JSDH Krajková (CAS 24 L101)
Zdroj: HZS Karlovarského kraje