U obce Mnichov havarovalo dvoumístné letadlo

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.01.2023 | Mnichov/ Karlovarský kraj
U obce Mnichov havarovalo dvoumístné letadlo

U letecké nehody zasahovali hasiči z pěti jednotek

Dvoumístné letadlo havarovalo v pondělí krátce po jedné hodině odopoledne na louce u obce Mnichov u Mariánských Lázní. Po nahlášení letecké nehody vyslalo operační středisko na místo pět jednotek hasičů. První jednotka na místě potvrdila, že se jedná o malý stroj, dvoučlenná posádka je mimo letadlo a je v péči posádky záchranné služby. Na její žádost hasiči hned vedle místa nehody zajistili prostor pro přistání záchranářského vrtunlníku, kam pomohli transportovat jednu zraněnou osobu. Letadlo po havárii skončilo v korytě potoka, hasiči tak po celou dobu kontrolovali možný únik provozních kapalin do vody. Po ukončení vyšetřování ze strany policie a přivolaných leteckých odborníků pomohli hasiči s vyproštěním stroje na zpevněnou komunikaci.

Zasahující jednotky:
HZS Mariánské Lázně, HZS Cheb, JSDH Teplá, JSDH Mnichov, JSDH Drmoul