Úmyslné zapálení vozidla v Aši. Oheň se rozšířil i na střechu vedle stojícího objektu. U požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

21.06.2017
Úmyslné zapálení vozidla v Aši. Oheň se rozšířil i na střechu vedle stojícího objektu. U požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
g.jpg
K požáru auta v areálu průmyslového obvodu u obchodu Tesco v Aši vyjížděli v úterý odpoledne hasiči ze stanice Aš. Na místě zjistili, že oheň se z hořícího auta rozšířil i na střechu vedle stojícího objektu, povolali si tak další posily. Celkem tak u události zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Požár se podařilo brzy dostat pod kontrolu, hasiči museli část střechy rozebrat. Vzhledem ke složité konstrukci střechy místo požáru přes noc hlídal zástupce majitele, aby nedošlo k rozhoření případného skrytého ohniska, ve středu ráno pak objekt znovu zkontrolovali hasiči z Aše. Termokamera nenašla žádné skryté ohnisko, velitel tak mohl nahlásit likvidaci požáru. Přesná škoda je v šetření, příčinou je podle vyšetřovatele úmyslné zapálení vozidla.
gggg.jpg

Zasahující jednotky:
HZS Aš (CAS 20 T815, CAS 32 T815)
HZS Cheb (CAS 20 Scania, AŽ 37 Iveco)
JSDH Krásná (CAS 32 T815)
JSDH Hranice (CAS 20 T815)
 
 
 
Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj Foto: HZS Karlovarský kraj