V Chebu shořela hala plná vozidel Přesná škoda zatím není stanovená, předběžné odhady jsou kolem deseti milionů korun.

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

20.06.2017
Ve chvíli, kdy svědci hlásili hasičům v noci ze soboty 17.6- na neděli 18.6. 2017  požár haly v části města Chebu Dolní Dvory, byl objekt už celý v plamenech. Hasiči byli na místě za deset minut od přijetí prvního telefonátu o požáru, po příjezdu potvrdili, že oheň už zasáhl celý objekt i vše uvnitř. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů a povolány byly také posily z německého Waldsassenu.
g.jpg

f.jpg
Hořící hala měla rozměry zhruba 30x50 metrů, v době požáru nebyl nikdo ze zaměstnanců uvnitř, v hale byla zaparkovaná osobní a nákladní auta. Přímo u místa požáru nebylo možné nikde čerpat požární vodu, hasiči tak museli vodu kyvadlově dovážet z hydrantů v průmyslové zóně.
ggggg.jpg

fff.jpg
Kromě samotné hašení haly se hasiči zaměřili na ochranu okolních objektů, nejbližší obytné domy jsou zhruba 300 metrů daleko, jejich obyvatelé v ohrožení nebyli. Po dohašení, kdy oheň zničil celý objekt, bylo nutné místo požáru ještě kontrolovat, celková likvidace se tak protáhla až do pondělního odpoledne. Společně s vyšetřovatelem požáru přímo na místě zjišťovali příčinu i odborníci z Technického ústavu požární ochrany, příčina zůstává v šetření, předběžně odhadnutá škoda je sedm až deset milionů korun, který se může po vyjádření majitele ještě upřesnit.
Zasahující jednotky:
HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7)
HZS Sokolov (CAS 30 T815-7, AŽ 37 Iveco)
HZS Aš (CAS 32 T815)
HZS Karlovy Vary (KHA MB)
HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania)
JSDH Skalná (CAS 24 L101)
JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)
FFW Waldsassen
Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj Foto: HZS Karlovarský kraj